Systém na správu podnetov od občanov | Mobilný Rozhlas

Riešte poruchy na verejnom majetku efektívne

Poruchy na verejnom majetku ako je vyvrátená dopravná značka alebo výtlk na ceste môžu ohroziť bezpečnosť občanov. Vďaka systému na hlásenie podnetov od občanov sa samosprávy dozvedia o poruchách, neporiadku alebo vznikajúcej čiernej skládke. Včasná informácia od občanov pomôže urýchliť riešenie problému a ušetriť čas aj peniaze na likvidáciu odpadov.

Spojením projektov Mobilný Rozhlas, ZmapujTo a Lepší místo vznikla najpoužívanejšia platforma na správu občianskych podnetov v ČR, ktorú používa už 1 500 samospráv. Od svojho vzniku pomohla vyriešiť už viac ako 40 000 nedostatkov na území celej ČR.

Nezáväzne dopytovať

Ako môžu občania podnety nahlásiť?

Občania uvítajú možnosť jednoduchým spôsobom zlepšovať prostredie, v ktorom žijú. Ak narazia na rozbitý mobiliár, neporiadok v uliciach alebo čiernu skládku v prírode, stačí problém vyfotiť a nahrať cez jednoduché rozhranie aplikácie Mobilný Rozhlas.

Okrem hlásenia porúch ľudia samosprávam posielajú tiež námety na zlepšenie a pochvaly.

Postúpenie podnetu samospráve

Po lokalizácii a schválení podnetu dispečerom systém automaticky odošle e-mail s informáciou poverenej osobe v príslušnej samospráve. Popis, fotografie a presná lokalizácia poruchy šetrí samosprávam množstvo času pri riešení nedostatku.

Systém na správu podnetovje možné prepojiť aj s technickými službami miest a je otvorený pre integráciu s ďalšími mapovacími systémami v rámci ČR.

Správa podnetov v prehľadnej administrácii

Poruchy na verejnom majetku je možné jednoducho spravovať v administrácii s mapou a výpisom podnetov. Práca s podnetmi je jednoduchá. Administrátori môžu upravovať aktuálny stav podnetu, písať komentáre, pridávať fotografie alebo predať kompetenciu ďalšej osobe.

Podnety je možné filtrovať podľa aktuálneho stavu, typu, doby nahlásenia a kompetentných osôb.

Nezáväzne dopytovať

Pozrite si ďalšie časti ekosystému